PRZYCZYNY BLIZNOWACENIA

Istnieje wiele różnych rodzajów blizn – od tych spowodowanych oparzeniami i urazami po te pozostawione przez operację, taką jak cesarskie cięcie lub chirurgia plastyczna. Dowiedz się więcej o najczęstszych typach poniżej i o tym, jak KELO-COTE® może pomóc zminimalizować blizny.

KELO-COTE® is effective on cosmetic surgery scars

Operacje Plastyczne

Jeśli planujesz lub niedawno miałaś operację plastyczną, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest blizna. Dowiedz się, w jaki sposób KELO-COTE® może zapobiec nieprawidłowemu bliznowaceniu lub pomóc zminimalizować bliznę – sprawdź poniżej.

czytaj więcej

Oparzenia i obrażenia pourazowe

Jeśli masz bliznę po oparzeniu lub urazie, takim jak wypadek? Przeczytaj jak szybko i wygodnie KELO-COTE® może pomóc poprawić wygląd blizny: zmniejszyć zaczerwienienie i swędzenie, ujednolicić teksturę i spłaszczyć uniesienie.

czytaj więcej

KELO-COTE® is effective on surgical scars

Operacje chirurgiczne

Jeśli martwisz się o pojawienie się blizny w wyniku niedawnej operacji chirurgicznej? Sprawdź jak pielęgnować bliznę, jak ją skutecznie ukryć za pomocą samo-wysychającego plastra silikonowego w żelu KELO-COTE®.

czytaj więcej

KELO-COTE® is effective on c-section scars

CC - cesarskie cięcie

Jeśli urodziłaś dziecko za pomocą  cesarskiego cięcia i niepokoi Cię powstała blizna? Dowiedz się jak najlepiej dbać o bliznę, zmniejszyć swędzenie, jak ją szybko zminimalizować dzięki wygodnemu plastrowi silikonowemu w żelu lub spray’u KELO-COTE®.

czytaj więcej

RODZAJE BLIZN

Blizna jest śladem pozostawionym na skórze po wygojeniu się rany powstałej na wskutek obrażeń.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów blizn, w dużej mierze dzielą się one na dwie odrębne grupy: blizny keloidowe (bliznowce) i blizny przerosłe. Możesz dowiedzieć się więcej o każdym rodzaju poniżej – ale pomimo różnic, są one podobne w jeden ważny sposób: udowodniono klinicznie, że zaawansowana formuła silikonu KELO-COTE® działa na oba rodzaje.

 

jak działa KELO-COTE®

scar-keloid-scars-desktop scar-keloid-scars-mobile

Bliznowce

Spowodowane nadmiarem tkanki bliznowatej wytworzonej w miejscu rany, blizna wyrasta poza granice pierwotnej rany, nawet po zagojeniu się rany. Często są uniesione i swędzą.

scar-hypertrophic-scars-desktop scar-hypertrophic-scars-mobile

Blizny przerosłe

Początkowo czerwone, wypukłe blizny, stają się coraz bardziej płaskie i bledsze w ciągu kilku lat. W przeciwieństwie do blizn keloidowych blizny przerosłe nie wykraczają poza granicę pierwotnej rany, ale mogą nadal gęstnieć przez okres do sześciu miesięcy.

Gdzie kupić

UWAGA!!! na podrobione produkty, sprzedawane na aukcjach internetowych Allegro
od przypadkowych osób lub firm spoza sektora Aptecznego

Kup KELO-COTE® w wybranych aptekach lub aptekach internetowych, kliknij poniższy link

który przeniesie Cię do wyszukiwarki aptek na stronie Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

AL/3800i/05.19/0.001. Date of preparation: May 2019