PRZYCZYNY BLIZNOWACENIA

Istnieje wiele różnych rodzajów blizn – od tych spowodowanych oparzeniami i urazami po te pozostawione przez operację, taką jak cesarskie cięcie lub chirurgia plastyczna. Dowiedz się więcej o najczęstszych typach poniżej i o tym, jak KELO-COTE® może pomóc zminimalizować blizny.

KELO-COTE® is effective on cosmetic surgery scars

Operacje Plastyczne

Jeśli planujesz lub niedawno miałaś operację plastyczną, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest blizna. Dowiedz się, w jaki sposób KELO-COTE® może zapobiec nieprawidłowemu bliznowaceniu lub pomóc zminimalizować bliznę – sprawdź poniżej.

czytaj więcej

Oparzenia i obrażenia pourazowe

Jeśli masz bliznę po oparzeniu lub urazie, takim jak wypadek? Przeczytaj jak szybko i wygodnie KELO-COTE® może pomóc poprawić wygląd blizny: zmniejszyć zaczerwienienie i swędzenie, ujednolicić teksturę i spłaszczyć uniesienie.

czytaj więcej

KELO-COTE® is effective on surgical scars

Operacje chirurgiczne

Jeśli martwisz się o pojawienie się blizny w wyniku niedawnej operacji chirurgicznej? Sprawdź jak pielęgnować bliznę, jak ją skutecznie ukryć za pomocą samo-wysychającego plastra silikonowego w żelu KELO-COTE®.

czytaj więcej

KELO-COTE® is effective on c-section scars

CC - cesarskie cięcie

Jeśli urodziłaś dziecko za pomocą  cesarskiego cięcia i niepokoi Cię powstała blizna? Dowiedz się jak najlepiej dbać o bliznę, zmniejszyć swędzenie, jak ją szybko zminimalizować dzięki wygodnemu plastrowi silikonowemu w żelu lub spray’u KELO-COTE®.

czytaj więcej

RODZAJE BLIZN

Blizna jest śladem pozostawionym na skórze po wygojeniu się rany powstałej na wskutek obrażeń.

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów blizn, w dużej mierze dzielą się one na dwie odrębne grupy: blizny keloidowe (bliznowce) i blizny przerosłe. Możesz dowiedzieć się więcej o każdym rodzaju poniżej – ale pomimo różnic, są one podobne w jeden ważny sposób: udowodniono klinicznie, że zaawansowana formuła silikonu KELO-COTE® działa na oba rodzaje.

 

jak działa KELO-COTE®

scar-keloid-scars-desktop scar-keloid-scars-mobile

Bliznowce

Spowodowane nadmiarem tkanki bliznowatej wytworzonej w miejscu rany, blizna wyrasta poza granice pierwotnej rany, nawet po zagojeniu się rany. Często są uniesione i swędzą.

scar-hypertrophic-scars-desktop scar-hypertrophic-scars-mobile

Blizny przerosłe

Początkowo czerwone, wypukłe blizny, stają się coraz bardziej płaskie i bledsze w ciągu kilku lat. W przeciwieństwie do blizn keloidowych blizny przerosłe nie wykraczają poza granicę pierwotnej rany, ale mogą nadal gęstnieć przez okres do sześciu miesięcy.

Gdzie kupić

UWAGA!!! na podrobione wyroby medyczne Kelo-cote
sprzedawane na aukcjach internetowych Allegro
od przypadkowych prywatnych osób, firm spoza sektora Aptecznego 
lub z niemieckich aptek internetowych dostarczających produkty do Polski

Kup KELO-COTE® w wybranych aptekach lub aptekach internetowych, kliknij poniższy link

który przeniesie Cię do wyszukiwarki aptek na stronie Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

AL/3800i/05.19/0.001. Date of preparation: May 2019