Jak szybko po urazie mogę użyć KELO-COTE®?
Najlepiej rozpocząć stosowanie KELO-COTE® niezwłocznie po wygojeniu się rany gdy nie ma już strupów lub po usunięciu szwów. Przy oparzeniach musisz poczekać, aż skóra się zagoi.
Czy KELO-COTE® sprawi, że moja blizna zniknie?
Zaawansowana formuła KELO-COTE® została opracowana w celu poprawy fizjologicznego i kosmetycznego wyglądu blizny. Blizna stanie się mniej widoczna.
Czy KELO-COTE® jest odpowiedni dla dzieci?
Tak, KELO-COTE® nadaje się do stosowania u dzieci.
Jak długo muszę używać KELO-COTE®, aby zobaczyć poprawę?
Zalecany minimalny czas stosowania KELO-COTE® wynosi od 60 do 90 dni. Jeśli po 90 dniach nadal zauważysz poprawę, możesz kontynuować stosowanie. W przypadku starszych blizn prawdopodobnie będziesz musiał kontynuować ponad 90 dni.
Czy KELO-COTE® zapewnia ochronę przeciwsłoneczną mojej blizny?
KELO-COTE® UV (Solaire) plaster silikonowy ma ochronne filtry przeciwsłoneczne SPF30. Można również na plaster KELO-COTE® w żelu/spray'u po wyschnięciu, nakładać inne kremy z filtrami UVA/UVB. Produkty są wodoodporne. Ważne jest aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.
Czy ludzie zauważą KELO-COTE® na mojej skórze?
Spray i żel KELO-COTE® są bezbarwne i niewidoczne po wyschnięciu. KELO-COTE® UV jest lekko mętny przez dodane filtry UV.
Czy KELO-COTE® zapobiega tworzeniu się blizn?
KELO-COTE® pomaga zapobiegać tworzeniu się blizn przerosłych, ale ważne jest, aby używać go natychmiast po zamknięciu rany lub usunięciu szwów.
Czy KELO-COTE® działa tylko na nowe blizny?
KELO-COTE® jest najbardziej skuteczny w przypadku nowych blizn do 2 lat. Istnieją pewne dowody na to, że produkt może być skuteczny na blizny w wieku powyżej 4 lat.
Czy KELO-COTE® można stosować na twarz i ciało?
TAK, KELO-COTE® nadaje się do użytku zewnętrznego na twarzy i ciele. Unikaj bezpośredniego kontaktu z oczami, błonami śluzowymi, oparzeniami trzeciego stopnia i otwartymi ranami.
Jaka jest różnica między plastrem silikonowym w żelu KELO-COTE® a tradycyjnymi plastrami silikonowymi?
KELO-COTE® to unikalny plaster silikonowy w żelu o zaawansowanej formule, który łatwo nakłada się bezpośrednio na bliznę i szybko wysycha przyklejając się do blizny. Można go stosować na stawy i nie ogranicza ruchów. Formuła KELO-COTE® zapewnia okluzję oraz idealne przyleganie do blizny, w przeciwieństwie do tradycyjnych plastrów, które często odklejają się i powodują maceracje skóry w miejscu przyklejenia. Tradycyjne plastry silikonowe mogą być mniej wygodne do nakładania, szczególnie na stawy i mogą ograniczać ruch. KELO-COTE® jest również przezroczysty i będzie mniej widoczny niż plastry na odsłoniętych obszarach. Wreszcie KELO-COTE® nie wymaga usuwania/zmywania - złuszcza się wraz z naskórkiem po 12 godzinach - jest bardzo wygodny w używaniu. Wybór plastra silikonowego w żelu KELO-COTE® zamiast tradycyjnego jest oczywisty.
Czy KELO-COTE® jest wodoodporny?
TAK, KELO-COTE® jest wodoodporny.
Czy mogę nakładać makijaż na KELO-COTE®?
TAK, ale upewnij się wcześniej, że plaster już wysechł.
Jak długo trwa wysychanie KELO-COTE®?
Jeśli nałożysz bardzo cienką warstwę, jak zalecono w instrukcji użycia, wykazano, że wysycha w ciągu 5 minut *. Jeśli tak nie będzie, oznacza to, że użyłeś za dużo produktu i zaleca się zetrzeć nadmiar. * Dane z Testu/Badania na 10 pacjentach. *Test/Badanie na 10 pacjentach, aplikacja bardzo małej ilości, jak zalecamy w instrukcji użycia.
Gdzie mogę kupić KELO-COTE®?
Możesz kupić KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu, plaster silikonowy za filtrami UVA/UVB SPF30 (do blizn narażonych na działanie promieni słonecznych - zwłaszcza na twarzy) oraz plaster silikonowy w spray'u do blizn dużych rozmiarów i wrażliwych na dotyk. Zobacz poniższy link prowadzący do wyszukiwarki aptek oraz aptek internetowych na stronie firmy Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce
Do jakiego rodzaju blizn nadaje się KELO-COTE®?
KELO-COTE® nadaje się do blizn keloidowych, przerosłych i oparzeniowych.
Czym różni się wersja w spray'u?
Wersja w sprayu jest przeznaczona do blizn, które są większe i bardziej nierówne. Nadaje się również do blizn wrażliwych na dotyk, takich jak blizny po oparzeniu. Spray jest również bardziej higieniczny w użyciu, ponieważ nie trzeba dotykać blizny.
Jak często powinienem stosować KELO-COTE®?
Zaleca się stosowanie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) - w celu zapewnienia ochrony na bliznę w dzień i w nocy. 24H
Jak otworzyć tubkę KELO-COTE®?
W przypadku tubek 6 g i 15 g przed pierwszym użyciem należy przeciąć sam koniec tuby czystą parą nożyczek. W przypadku 60 g wystarczy oderwać folię. Pamiętaj, aby ponownie nałożyć korek po użyciu.

W zależności od rodzaju, położenia i rozmiaru blizny, mamy do wyboru szereg odpowiednich plastrów silikonowych KELO-COTE®. Klinicznie udowodniono, że każdy z nich łagodzi i spłaszcza blizny oraz zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu. W przypadku naszego KELO-COTE® UV dodatkowo chroni bliznę przed działaniem słońca.

Dowiedz się który z nich jest odpowiedni dla Ciebie poniżej – i gdzie możesz kupić KELO-COTE® tutaj.

KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w żelu product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu

Nasz łatwy w użyciu plaster silikonowy w postaci szybkoschnącego żelu pomaga zmiękczyć i spłaszczyć blizny oraz zmniejszyć zaczerwienienie.

Dowiedz się więcej
KELO-COTE<sup>®</sup> UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB product Image

KELO-COTE® UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB

Wszystkie zalety naszego standardowego plastra w żelu, ale z dodatkową ochroną UV, aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem słońca.

Dowiedz się więcej
KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w Spray'u product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w Spray'u

Nasz spray jest wygodny do stosowania na duże, wrażliwe na dotyk blizny w trudno dostępnych miejscach, np. blizny pooparzeniowe

Dowiedz się więcej

Gdzie kupić

UWAGA!!! na podrobione wyroby medyczne Kelo-cote
sprzedawane na aukcjach internetowych Allegro
od przypadkowych prywatnych osób, firm spoza sektora Aptecznego 
lub z niemieckich aptek internetowych dostarczających produkty do Polski

Kup KELO-COTE® w wybranych aptekach lub aptekach internetowych, kliknij poniższy link

który przeniesie Cię do wyszukiwarki aptek na stronie Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

AL/3800x/05.19/0.001. Date of preparation: September 2019