SPRAW ABY BLIZNA

PO CESARSKIM CIĘCIU

PRZESTAŁA BYĆ

PROBLEMEM

 

OPIEKA NAD BLIZNĄ PO CESARSKIM CIĘCIU

Dwa tygodnie po porodzie blizna po cięciu cesarskim powinna się wygoić, ale może to potrwać od 6 tygodni nawet do 3 miesięcy do pełnego wyleczenia. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić podczas procesu gojenia, aby poprawić wygląd blizny:

 • Zawsze utrzymuj bliznę w czystości. Umyj obszar czystą, bieżącą wodą,  solanką (roztwór słonej wody) lub użyj ściereczki bezalkoholowej. *

 • Unikaj zbyt dużej ekspozycji na słońce. Tkanka bliznowata jest bardzo wrażliwa, dzięki czemu blizny łatwo się opalają. **

 • Skrajne temperatury mogą pogorszyć swędzenie blizny, szczególnie ciepło, dlatego unikaj bardzo gorących kąpieli lub pryszniców. *

 • Niezwłoczne zastosowanie wygodnych plastrów silikonowych w żelu KELO-COTE® na wygojoną bliznę utrzyma jej wilgotność i zapobiegnie jej wysuszeniu przez co zapewni odpowiednie warunki dla prawidłowego bliznowacenia.

Niezależnie od tego, czy planujesz cesarskie cięcie, czy już je miałeś, nie musisz martwić się o swoją bliznę, cieszysz się życiem z nowonarodzonym dzieckiem. Zrób to, co inne mamy robiły w ciągu ostatnich 20 lat – zaufaj zaawansowanym plastrom silikonowym KELO-COTE®, które pomagają poprawić wygląd i ukryć blizny po cesarskim cięciu. Udowodniono klinicznie, że plastry silikonowe KELO-COTE® nie tylko poprawiają wygląd istniejących blizn przerosłych i keloidowych u około 82% pacjentów, ale także pomagają zapobiec powstawaniu takich blizn nawet u 67% pacjentów. Użyj plastrów, aby zmniejszyć przebarwienie i zaczerwienienie blizny, jednocześnie niwelując męczące swędzenie, dyskomfort i ból związany z bliznami po cesarskim cięciu. Wiemy, że masz teraz pełne ręce roboty, kup wygodnie KELO-COTE® w Aptece Internetowej – wykaz znajdziesz na stronie wyłącznego dystrybutora Ekpopharm.pl klikając w link.

Uwaga: Zalecany minimalny okres stosowania to 60 do 90 dni. KELO-COTE® może być stosowany zarówno na nowych, jak i starych bliznach. 

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik dotyczący pielęgnacji blizn po cesarskim cięciu CC

Dowiedz się, jak pielęgnować swoją bliznę dzięki naszej bezpłatnej, łatwej do pobrania i odczytania broszurze.

Pobierz

Jak działa Kelo-cote®

KELO-COTE Products

Możesz kupić KELO-COTE® w aptekach.

Zobacz poniższy link prowadzący do wyszukiwarki aptek oraz aptek internetowych na stronie firmy Ekopharm.pl

wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce.

www.ekopharm.pl

Zalety Kelo-cote®

Zmiękcza i spłaszcza bliznę
Zmniejsza zaczerwienienie, niweluje swędzenie i dyskomfort
Przeznaczony dla dorosłych i dzieci
Niewidoczny / przeźroczysty, bez zapachu (oprócz-UV)
Wodoodporny i elastyczny
Przeznaczony do skóry wrażliwej
Skuteczność potwierdzona klinicznie
24h ochrona (aplikacja 2 x dziennie - rano i wieczorem)
Bezpieczny dla dzieci
Ochrona UVA/UVB SPF 30 (UV żel tylko)

ZNAJDŹ ODPOWIEDNI DLA SIEBIE PLASTER SILIKONOWY KELO-COTE®

KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w żelu product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu

Nasz łatwy w użyciu plaster silikonowy w postaci szybkoschnącego żelu pomaga zmiękczyć i spłaszczyć blizny oraz zmniejszyć zaczerwienienie.

czytaj więcej
KELO-COTE<sup>®</sup> UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB product Image

KELO-COTE® UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB

Wszystkie zalety naszego standardowego plastra w żelu, ale z dodatkową ochroną UV, aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem słońca.

Find out more
KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w Spray'u product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w Spray'u

Nasz spray jest wygodny do stosowania na duże, wrażliwe na dotyk blizny w trudno dostępnych miejscach, np. blizny pooparzeniowe

czytaj więcej

Kelo-Cote® czynnie wspiera Fundację charytatywna Smile Train

Jesteśmy partnerem  międzynarodowej fundacji charytatywnej Smile Train pomagającej dzieciom dotkniętych rozszczepem wargi, wierzymy, że każde dziecko zasługuje na uśmiech. Pragniemy zapewnić środki na bezpieczne operacje i dalsze leczenie dzieciom z rozszczepem wargi i podniebienia.

Czytaj więcej

FAQs

 • Jak szybko po urazie mogę użyć KELO-COTE®? Najlepiej rozpocząć stosowanie KELO-COTE® niezwłocznie po wygojeniu się rany gdy nie ma już strupów lub po usunięciu szwów. Przy oparzeniach musisz poczekać, aż skóra się zagoi.
 • Czy mogę używać Kelo-cote@ do starych blizn? TAK, można używać do blizn świeżych jak również starych, tych powyżej 4 lat.
 • Czy KELO-COTE® jest wodoodporny? TAK, KELO-COTE® jest wodoodporny.
 • Czy muszę myć swoją bliznę przed lub po użyciu KELO-COTE®? Upewnij się, że blizna jest czysta i sucha przed aplikacją KELO-COTE®. Po użyciu, po całym dniu lub nocy nie jest konieczne zmywanie plastra, złuszcza się wraz z naskórkiem po 12 godzinach.
 • Czy ludzie zauważą KELO-COTE® na mojej skórze? Spray i żel KELO-COTE® są bezbarwne i niewidoczne po wyschnięciu. KELO-COTE® UV jest lekko mętny przez dodane filtry UV.
 • Czy KELO-COTE® sprawi, że moja blizna zniknie? Zaawansowana formuła KELO-COTE® została opracowana w celu poprawy fizjologicznego i kosmetycznego wyglądu blizny. Blizna stanie się mniej widoczna.
 • Czy KELO-COTE® jest odpowiedni dla dzieci? Tak, KELO-COTE® nadaje się do stosowania u dzieci.
 • Jak długo muszę używać KELO-COTE®, aby zobaczyć poprawę? Zalecany minimalny czas stosowania KELO-COTE® to od 60 do 90 dni. Jeśli po 90 dniach nadal zauważasz poprawę, możesz kontynuować stosowanie. W przypadku starszych blizn prawdopodobnie będziesz musiał stosować ponad 90 dni.
 • Czy KELO-COTE® zapewnia ochronę przeciwsłoneczną mojej blizny? KELO-COTE® UV (Solaire) plaster silikonowy ma ochronne filtry przeciwsłoneczne SPF30. Można również na plaster KELO-COTE® w żelu/spray'u po wyschnięciu, nakładać inne kremy z filtrami UVA/UVB. Produkty są wodoodporne. Ważne jest aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

Gdzie kupić

UWAGA!!! na podrobione wyroby medyczne Kelo-cote
sprzedawane na aukcjach internetowych Allegro
od przypadkowych prywatnych osób, firm spoza sektora Aptecznego 
lub z niemieckich aptek internetowych dostarczających produkty do Polski

Kup KELO-COTE® w wybranych aptekach lub aptekach internetowych, kliknij poniższy link

który przeniesie Cię do wyszukiwarki aptek na stronie Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

AL/3800m/05.19/0.001. Date of preparation: September 2019