ZAPOBIEGAJ TWORZENIU SIĘ NIEPRAWIDŁOWYCH BLIZN PO OPERACYJNYCH

Opieka nad blizną po operacji…

Przez dwa tygodnie od operacji proces gojenia rany powinien się zakończyć powstaniem blizny. Aby bliznowacenie przebiegało prawidłowo, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić podczas procesu gojenia, aby zapobiec nieprawidłowemu tworzeniu się blizn i poprawić wygląd blizny:

 • Masaż blizny jest ważną częścią reżimu leczenia. Pamiętaj, aby wykonać „suchy masaż” przed nałożeniem plastra silikonowego w żelu. *
 • Unikaj zbyt dużej ekspozycji na słońce. Tkanka bliznowata jest bardzo wrażliwa, dzięki czemu blizny łatwo się opalają. ** 
 • Skrajne temperatury mogą nasilać swędzące blizny, szczególnie ciepło, dlatego unikaj bardzo gorących kąpieli lub pryszniców. **
 • Rozpocznij stosowanie plastrów silikonowych w żelu  KELO-COTE® zaraz po zdjęciu szwów na wygojoną bliznę. Pomoże to  zarówno utrzymać nawodnienie jak i zapobiegnie procesowi nieprawidłowego bliznowacenia. 

Kelo-Cote® Terapia blizn pooperacyjnych

Zaawansowana i przebadana klinicznie o potwierdzonej skuteczności,  formuła plastra silikonowego w żelu i spray’u, pomaga poprawić wygląd blizn pooperacyjnych i zapobiega powstawaniu nieprawidłowych blizn. Złoty standard w leczeniu blizn, stosowany przez pracowników służby zdrowia, w tym chirurgów. KELO-COTE® pomaga zmiękczyć, spłaszczyć i wygładzić uniesione blizny, zachowując równowagę pomiędzy nawilżeniem i elastycznością skóry. Ponadto pomaga zmniejszyć przebarwienia i zaczerwienienia, jednocześnie łagodząc swędzenie, dyskomfort i ból towarzyszący bliznom. Możesz ich używać nawet pod makijaż lub pod krem z filtrami UVA/UVB

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik dotyczący pielęgnacji blizny pooperacyjnej

Dowiedz się, jak pielęgnować swoją bliznę dzięki naszej bezpłatnej, łatwej do pobrania i odczytania broszurze.

Pobierz

Jak działa Kelo-cote®

KELO-COTE Products

Możesz kupić KELO-COTE® w aptekach.

Zobacz poniższy link prowadzący do wyszukiwarki aptek oraz aptek internetowych na stronie firmy Ekopharm.pl

wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce.

www.ekopharm.pl

Zalety Kelo-cote®

Zmiękcza i spłaszcza bliznę
Zmniejsza zaczerwienienie, niweluje swędzenie i dyskomfort
Przeznaczony dla dorosłych i dzieci
Niewidoczny / przeźroczysty, bez zapachu (oprócz-UV)
Wodoodporny i elastyczny
Przeznaczony do skóry wrażliwej
Skuteczność potwierdzona klinicznie
24h ochrona (aplikacja 2 x dziennie - rano i wieczorem)
Bezpieczny dla dzieci
Ochrona UVA/UVB SPF 30 (UV żel tylko)

ZNAJDŹ ODPOWIEDNI DLA SIEBIE PLASTER SILIKONOWY KELO-COTE®

KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w żelu product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu

Nasz łatwy w użyciu plaster silikonowy w postaci szybkoschnącego żelu pomaga zmiękczyć i spłaszczyć blizny oraz zmniejszyć zaczerwienienie.

czytaj więcej
KELO-COTE<sup>®</sup> UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB product Image

KELO-COTE® UV plaster silikonowy w żelu z filtrami UVA/UVB

Wszystkie zalety naszego standardowego plastra w żelu, ale z dodatkową ochroną UV, aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem słońca.

Find out more
KELO-COTE<sup>®</sup> plaster silikonowy w Spray'u product Image

KELO-COTE® plaster silikonowy w Spray'u

Nasz spray jest wygodny do stosowania na duże, wrażliwe na dotyk blizny w trudno dostępnych miejscach, np. blizny pooparzeniowe

czytaj więcej

FAQs

 • Jak szybko po urazie mogę użyć KELO-COTE®? Najlepiej rozpocząć stosowanie KELO-COTE® niezwłocznie po wygojeniu się rany gdy nie ma już strupów. Przy oparzeniach musisz poczekać, aż skóra się zagoi.
 • Czy mogę używać Kelo-cote@ do starych blizn? TAK, można używać do blizn świeżych jak również starych, tych powyżej 4 lat.
 • Czy KELO-COTE® jest wodoodporny? TAK, KELO-COTE® jest wodoodporny.
 • Czy muszę myć swoją bliznę przed lub po użyciu KELO-COTE®? Upewnij się, że blizna jest czysta i sucha przed aplikacją KELO-COTE®. Po użyciu, po całym dniu lub nocy nie jest konieczne zmywanie plastra, złuszcza się wraz z naskórkiem po 12 godzinach.
 • Czy ludzie zauważą KELO-COTE® na mojej skórze? Spray i żel KELO-COTE® są bezbarwne i niewidoczne po wyschnięciu. KELO-COTE® UV jest lekko mętny przez dodane filtry UV.
 • Czy KELO-COTE® sprawi, że moja blizna zniknie? Zaawansowana formuła KELO-COTE® została opracowana w celu poprawy fizjologicznego i kosmetycznego wyglądu blizny. Blizna stanie się mniej widoczna. Całkowitego zniknięcia nie możemy zagwarantować.
 • Czy KELO-COTE® jest odpowiedni dla dzieci? Tak, KELO-COTE® nadaje się do stosowania u dzieci.
 • Jak długo muszę używać KELO-COTE®, aby zobaczyć poprawę? Zalecany minimalny czas stosowania KELO-COTE® to od 60 do 90 dni. Jeśli po 90 dniach nadal zauważasz poprawę, możesz kontynuować stosowanie. W przypadku starszych blizn prawdopodobnie będziesz musiał stosować ponad 90 dni.
 • Czy KELO-COTE® zapewnia ochronę przeciwsłoneczną mojej blizny? KELO-COTE® UV (Solaire) plaster silikonowy ma ochronne filtry przeciwsłoneczne SPF30. Można również na plaster KELO-COTE® w żelu/spray'u po wyschnięciu, nakładać inne kremy z filtrami UVA/UVB. Produkty są wodoodporne. Ważne jest aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

Gdzie kupić

UWAGA!!! na podrobione wyroby medyczne Kelo-cote
sprzedawane na aukcjach internetowych Allegro
od przypadkowych prywatnych osób, firm spoza sektora Aptecznego 
lub z niemieckich aptek internetowych dostarczających produkty do Polski

Kup KELO-COTE® w wybranych aptekach lub aptekach internetowych, kliknij poniższy link

który przeniesie Cię do wyszukiwarki aptek na stronie Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

AL/3800l/05.19/0.001. Date of preparation: September 2019